Челюсти дисфункция

Челюсти дисфункция

Žokļa locītava pēc savas struktūras un funkcijām ķermenī ir unikāla.

Šī unikalitāte ir apakšžokļa kustīgums dažādos virzienos. Katrā žokļa pusē darbojas vienlaicīgi divas locītavas, tā šis četras locītavas padara iespējamu apakšžokļa kustīgumu. Žokļa locītava atrodas tieši pie auss un savieno augšžokļi ar apakšžokli. Uzliekot abas rokas ausu apvidū un kustinot vai atverot un aizverot muti var sataustīt locītavas darbību.

Ar žokļa locītavu problēmām cilvēki var saskarties dazādos vecumos un dažādos apstākļos. Žokļa locītavu disfunkcija nevienmēr, bet var būt saistīta arī ar galvas, kakla un muguras muskuļu pārslodzi kas rada nepareizu ķermeņa stāju (mugurkaula deformācija). Subjektīvi šis traucējums ilgu laiku var nerādīt simptomus, taču daudzos gadījumos šī iemesla dēļ parādās muskuļu sāpes galvas apvidū, spiedošas galvassāpes, kā arī sāpes un blokādes (velkošas sāpes) parādās tālu attālinātās cilvēka ķermeņa vietās, piemēra, mugurkaulā, gurnā un ceļa locītavā. Pats ievērojamākais ir tas, ka šī nepareizi funkcionējošā locītava daudzos gadījumos sāk sāpēt daudz vēlāk, vai arī nesāp vispār, kaut gan žokļa locītavas saslimstības dēļ līdzi tiek vilktas perifērās struktūras, kuras arī piedalās ķermeņa stājas veidošanā.

Populārākie simptomi:

Trokšņi vai sāpes žokļa locītavās
Klikšķi žokļu locītavās
Galvas vai muguras sāpes
Ierobežotas mutes kustības, funkcijas

 

Kas var izraisīt žokļa locītavu disfunkciju jeb problēmas?

Nepareizs sakodiens
Galvas, kakla un muguras muskuļu pārslodze
Žokļa locītavu trauma
Imūnās saslimšanas, piemēram, Juvenīlais artrīts

 

ModJaw – specializēta diagnostikas iekārta, aksiogrāfs, kuras augstā pecizitāte un ērtība lietošanā gan pacientam, gan ārstam ļauj veikt mērījumus ātri, ar augstu precizitāti un viegli nodot tos tālak zobu tehniskajai laboratorijai ārstnieciskās aparatūras izgatavošanai.

Контакты

+371 26 25 25 39
[email protected]

Адрес

Ул. Кр. Барона 130, г. Рига

Время работы

Пн.-Чт. 9.00-18.00
Пт. 9.00-17.00