Žokļa locītavas disfunkcija

Žokļa locītavu
disfunkcija – Modjaw

 

Žokļa locītava pēc savas struktūras un funkcijām ķermenī ir unikāla.

Šī unikalitāte ir apakšžokļa kustīgums dažādos virzienos. Katrā žokļa pusē darbojas vienlaicīgi divas locītavas, tā šīs četras locītavas padara iespējamu apakšžokļa kustīgumu. Žokļa locītava atrodas tieši pie auss un savieno augšžokli ar apakšžokli. Uzliekot abas rokas ausu apvidū un kustinot vai atverot un aizverot muti var sataustīt locītavas darbību.

Ar žokļa locītavu problēmām cilvēki var saskarties dažādos vecumos un dažādos apstākļos. Žokļa locītavu disfunkcija ne vienmēr, bet var būt saistīta arī ar galvas, kakla un muguras muskuļu pārslodzi, kas rada nepareizu ķermeņa stāju (mugurkaula deformācija). Subjektīvi šis traucējums ilgu laiku var neradīt simptomus, taču daudzos gadījumos šī iemesla dēļ parādās muskuļu sāpes galvas apvidū, spiedošas galvassāpes, kā arī sāpes un blokādes (velkošas sāpes) parādās attālinātās cilvēka ķermeņa vietās, piemēram, mugurkaulā, gurnā un ceļa locītavā. Pats ievērojamākais ir tas, ka šī nepareizi funkcionējošā locītava daudzos gadījumos sāk sāpēt daudz vēlāk, vai arī nesāp vispār, kaut gan žokļa locītavas saslimstības dēļ līdzi tiek vilktas perifērās struktūras, kuras arī piedalās ķermeņa stājas veidošanā.

Biežākie simptomi:

  • Trokšņi vai sāpes žokļa locītavās
  • Klikšķi žokļu locītavās
  • Galvas vai muguras sāpes
  • Ierobežotas mutes kustības, funkcijas

Kas var izraisīt žokļa locītavu disfunkciju jeb problēmas?

  • Nepareizs sakodiens
  • Galvas, kakla un muguras muskuļu pārslodze
  • Žokļa locītavu trauma
  • Imūnās saslimšanas, piemēram, Juvenīlais artrīts

ModJaw

ModJaw ir specializēta diagnostikas iekārta, aksiogrāfs, kuras augstā precizitāte un ērtība lietošanā gan pacientam, gan ārstam ļauj veikt mērījumus ātri, ar augstu precizitāti un viegli nodot tos tālāk zobu tehniskajai laboratorijai ārstnieciskās aparatūras izgatavošanai.

Inovatīvās ortodontijas klīnika «Concordia zobārstniecība», sadarbībā ar aizdevēju Sia Aizdevums.lv saviem klientiem piedāvā īpašus finansēšanas nosacījumus ārstēšanas apmaksai.

Saziņai

+371 26 25 25 39
[email protected]

Adrese

K. Barona iela 130, Rīga

Darba laiks

P-C 9.00-18.00
Pk 9.00-17.00